زندگی

طعنه مجری تلویزیون به کلانتری + ویدئو

.

طعنه مجری تلویزیون به کلانتری + ویدئو

برنامه «صبح بخیر ایران» شبکه اول سیما صبح امروز با پرداختن به جزئیات سانحه اتوبوس خبرنگاران و درگذشت دو خبرنگار ایرنا و ایسنا، به رویکرد عیسی کلانتری در پی این اتفاق، واکنش نشان داد.

طعنه مجری تلویزیون به کلانتری + ویدئو

به گزارش ایسنا، صبح چهارشنبه ـ نهم تیر ماه ـ برنامه «صبح بخیر ایران» شبکه اول با پرداختن به حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست و همچنین تصادف اتوبوس سربازمعلم ها که به مرگ عده ای از هموطنانمان منجر شد، با اشاره به آمار بالای تصادفات جاده ای در کشور، خواهان توجه بیشتر مسوولان در این حوزه شد.

در این برنامه، حمیدخواجه نژاد ـ مجری برنامه «صبح بخیر ایران» در آیتم خبرسازان ـ با اشاره به تصویر انتخابی گرافیست برنامه از عیسی کلانتری، با طعنه نحوه نشستن رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مقابل خبرنگاران پس از حادثه واژگونی اتوبوس را یادآور شد و گفت: گرافیست از عکس همیشگی آقای کلانتری استفاده نکرده! نمی دانم ایشان این عکس را از کجا گشته و پیدا کرده است؟!

خواجه نژاد سپس در واکنش به اظهارات کلانتری در قبال سانحه اتوبوس و مرگ دو خبرنگار، گفت: ایشان (عیسی کلانتری) گفتند که تمام پیش بینی های ما درست بوده و اتوبوس حامل خبرنگاران اتوبوس وی آی پی بوده که حتی آقای روحانی هم اگر می آمد سوار همین اتوبوس می شدند. منتهی پلیس می گوید اتوبوس متعلق به کارخانه ی سیمان است. ما متوجه نشدیم بالاخره؟! گفتند عذرخواهی هم نمی کنند چون یک اتفاق بوده و ما قصوری نداشتیم.

مجری برنامه نیز ضمن تسلیت به خانواده های داغدار مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی ـ دو خبرنگار جوان فقید ـ گفت: این اتفاق بحث خاصی بود و باید اظهار تاسف کرد.

خواجه نژاد در ادامه همچنین با اشاره به سانحه تصادف اتوبوس حامل سربازمعلم ها و درگذشت ۵ نفر دیگر، گفت: بعد از آن سانحه تلخ (درگذشت خبرنگاران)، پنج سرباز را هم در سانحه تلخ دیگر از دست دادیم؛ آنها هم جوان بودند با کلی امید و آرزو. پلیس روز گذشته گزارش نهایی کمیسیون عالی تصادفات را داد که درباره ی اتوبوس خبرنگاران دو ـ سه نکته بود؛ بی احتیاطی راننده به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه. نکته خوبی که پلیس به آن اشاره کرده که سهم دستگاه ها را در کروکی ها اعلام می کند و صحه گذاشته بر آنچه که همه می گفتند و آقای کلانتری زیربار آن نمی رفتند.  «بی مبالاتی و قصور مسوولان هماهنگی سفر در تامین وسیله نقلیه و ناآشنا بودن راننده با مسیر»؛ آنچه که مشخص است، قصور متوجه دستگاه دعوت کننده از خبرنگاران هم بوده است.

وی افزود: آقای ربیعی به منزل خبرنگار عزیز ایسنا رفتند و عذرخواهی هم کردند و گفتند که ما پروتکلی برای اعزام خبرنگاران تدوین می کنیم. ولی آقای ربیعی اصل حرف این است که ما وقتی ۲۸ هزار کشته تصادفات داشتیم که  خوشبختانه الان به ۱۶ هزار کشته رسیده است، باید یک فکری به حال تصادفات جاده ای کنید؛ این ضرر و زیان سنگینی که چه مادی و چه معنوی به کشور تحمیل می شود.

عصر چهارشنبه ـ دوم تیرماه ـ واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده دو کشته و ۲۱ زخمی برجای گذاشت. متاسفانه مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی خبرنگاران ایسنا و ایرنا در این حادثه جان باختند.

انتهای پیام

منبع

طعنه مجری تلویزیون به کلانتری + ویدئو
www.isna.ir

مطالب مرتبط

هرکس تأسف خود را یک‌جور نشان می‌دهد/ پرداختن به نکات حاشیه‌ غم خانواده ها را بیشتر می کند

واکنش واعظی به پرسش ایسنا درباره واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست

پلیس دیدگاه «خودش» را درباره حادثه اتوبوس خبرنگاران اعلام کرده، نظر نهایی را «قاضی» می‌دهد

اطلاعیه پلیس درباره حادثه اتوبوس خبرنگاران و سربازان

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی جان باختن خبرنگاران حوزه محیط زیست را به جامعه خبری کشور تسلیت گفت

چرا کارشناسان رسمی نظر فنی قاطعی ارائه نکردند؟

فرارو

از سراسر وب

چرا کارشناسان رسمی نظر فنی قاطعی ارائه نکردند؟

۸۹ درصد دام‌های آذربایجان غربی هویت گذاری شدند

دکمه بازگشت به بالا