دکوراسیون

9 راهکار خلاقانه برای ایجاد فضای سبز در محیط های کوچک

9 راهکار خلاقانه برای ایجاد فضای سبز در محیط های کوچک

ایجاد فضای سبز در محیط های آپارتمانی کنونی امری بسیار مهم است. زیرا با این کار می‎توانید شادابی و نشاط از دست رفته‎ی خانه را برای خودتان ایجاد کنید.

9 راهکار خلاقانه برای ایجاد فضای سبز در محیط های کوچک

ایجاد فضای سبز در محیط های آپارتمانی کنونی امری بسیار مهم است. زیرا با این کار می‎توانید شادابی و نشاط از دست رفته‎ی خانه را جبران کرده و فضایی دلنشین برای خودتان ایجاد کنید. در این گزارش برای شما پیشنهادهایی داریم تا بتوانید با استفاده از آنها حتی در محیط های کوچک، باغچه‎ای سرسبز بسازید.

همان‎طور که در تصویر زیر می‎بینید با قرار دادن یک گیاه بامبو و یک درخت افرای کوچک ژاپنی در کنار مبلمان و تخته‌های ساده چوبی می‎توانید فضایی دلپذیر برای خانواده‎ی خود درست کنید. همچنین استفاده از رنگ سفید در دیوارها می‎تواند به بزرگتر دیده شدن فضای شما کمک کند.

فضای سبز

با به کارگیری و استفاده‎ی درست از اِلمان‎های مدرن به راحتی می‎توانید از یک محیط متروک، فضایی خاص و زیبا خلق کنید. برای انجام این کار می‎توانید از میز و صندلی‎های مدرن با رنگ‎بندی های خاص استفاده کنید.

روف گاردن

اگر پاسیوی خانه‎تان در پشت بام قرار دارد بهتر است که از امکانات فضاهای عمودی، یعنی کاشت درختچه‌های بلند استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که در ابتدا باید از مقاومت بنای خود برای ایجاد این نوع باغچه مطمئن شوید.

استفاده از این شیوه فواید بسیاری دارد که از جمله‎ی آنها می‎توان کمک به خنک ماندن خانه در فصل تابستان و گرم ماندن آن در زمستان اشاره کرد.

بام سبز

بارها در گزارش های مختلف به اهمیت نورپردازی فضاهای مختلف در خانه اشاره کرده‎ایم و خوب است بدانید که بالکن و پاسیوتان نیز از این قاعده مستثنا نیست.

شما می‎توانید با استفاده از این ترفند پاسیوی کوچک‎تان را زیباتر کنید و به کارآیی آن بیفزایید. به همین منظور سعی کنید علاوه بر چراغ های آویزان از چراغ‌های ایستا برای روشن کردن فضای سبز استفاده کنید تا همه جا در پاسیو دیدنی شود.

نورپردازی

اگر بالکن شما سقف بلندی دارد به راحتی می‎توانید با ایجاد یک طاق چوبی خاص بالای سرتان و قراردادن گیاهان مختص این فضا محیط دلپذیری را ایجاد کنید.

گلدان در روف گاردن

برای استفاده‎ی بهینه از این فضا می‎توانید از تخت‎های تاشو برای استراحت‎تان استفاده کنید. یک صندلی تخت خواب شو با یک روکش زیبا در کنار چندین گیاه می‎تواند این محیط زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد.

تخت تاشو در پشت بام

اگر متراژ پاسیوتان کوچک است می‎توانید از گیاهان دیواری استفاده کنید. این تکنیک به شما کمک می‎کند که در کمترین جای ممکن بهترین باغچه را برای خودتان بسازید. وجود چنین فضایی برای مطالعه کتاب یا صرف قهوه بسیار ایده آل است.

گلدان دیواری

با جایگزین کردن سرامیک‎ها به جای کفپوش‎های قدیمی لذت و رغبت استفاده از محیط بالکن یا پاسیو برایتان بیشتر خواهد شد. این سرامیک‎ ها قابلیت جابه‎جایی دارند و استفاده از آنها برای مستاجران، ایده خوبی است تا مجبور نباشند که با کف‌پوش قدیمی زندگی کنند.

کفپوش

راهکار دیگری که برای ایجاد جذابیت در بالکن یا حیاط خلوت خانه‎تان می‎توانیم پیشنهاد کنیم، استفاده از فنس است. غالبا از فنس ها برای محدود کردن یا محافظت از زمین ها و ایجاد مرزبندی استفاده می‎شوند، اما با یک روش خلاقانه به راحتی می‎توانید با ایجاد پوشش گیاهی از این وسیله‎ی به ظاهر خشن بهترین استفاده را بکنید.

استفاده از فنس در پشت بام

استفاده از آبنماها جزو روش‎های خلاقانه‎ای هستند که با انتشار صدای آب در محیط، آرامش را به اعضای خانواده انتقال می‎دهند. برای استفاده از این تکنیک تنها کافی است که از متراژ و ابعاد بالکن خود مطلع شده و برای خرید و نصب آن با طراحان و صاحب نظران این حوزه مشورت کنید.

آبنما در روف گاردن

منبع

9 راهکار خلاقانه برای ایجاد فضای سبز در محیط های کوچک
deltapayam.com

مطالب مرتبط

تخفیف 50 درصدی اونم روی بهترین کباب منطقه

تفریح و سرگرمی پاپیت و آتش در بازداشتگاه

از سراسر وب

راز عجیب و معمایی جی تی ای وی …GTA V…راز ترسناک در جی تی ای وی

نورپردازی با شمع دکوراسیون خانه دکوراسیون داخلی نورپردازی دکوراسیون داخلی

ناستیا و بابایی – تولد بابا

دیانا و روما / دیانا و روما / بازی های دیانا و روما / دیانا شو / دیانا و روما

فاطی / آزمایش با فاطی / آزمایش جدید از فاطی

| انیمیشن باب اسفنجی | باب اسفنجی | انیمیشن باب اسفنجی | باب اسفنجی |

دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری

دکمه بازگشت به بالا