دکوراسیون

پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار

پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار

پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار امکان ایجاد فضاسازی‌های کاربردی را به شما می‌دهند و فضایی بلااستفاده را به بخش محبوب خانه تبدیل می‌کند.

پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار

شاید برای شما هم پیش آمده است در فضای کار یا زندگی خود با فرورفتگی‌ها یا برجستگی‌هایی روی سطح دیوار مواجه شوید، این برجستگی‌ و فرورفتگی‌ها که معمولا ستون‌ها و فضای بین ستون‌ها را تشکیل می‌دهند، براساس ستون‌گذاری نامطلوب یا باتوجه به نیاز فضا به ستون اضافه، ایجاد می‌شود که غالبا این فضا را در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان تبدیل به فضاهای کاربردی و نقطه عطف طراحی تبدیل کرد. به همین منظور در این نوشتار از مجله دلتا می‌خواهیم شما را با ایده‌های پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

طاقچه‌ها به عنوان یکی از فرورفتگی‌های دکوراتیو و کاربردی در معماری‌های گذشته ایرانی به شمار می‌روند، اما در معماری امروزی حضور چنین طاقچه‌هایی درفضای داخلی ممکن است با سبک و سیاق دکوراسیون همخوانی نداشته باشد، اما می‌توانید به سادگی با کمی خلاقیت مثل نورپردازی و نصب تابلو، این فرورفتگی‌ها را تبدیل به نقطه عطف دکوراسیون داخلی کنید و ظاهر منحصر به فردی به آن ببخشید.

پوشاندن فرورفتگی‌ دیوار

برای پوشاندن فرورفتگی دیوار ورودی یا راهروها می‌توانید از ایده کمددیواری استفاده کنید! با این روش می‌توانید به سادگی فضایی برای نظم‌دهی لوازم و وسایل ایجاد کنید. توجه داشته باشید که برای این منظور می‌توانید خلاقانه‌تر عمل کنید و تمام فضای فرورفتگی را تبدیل به کمد نکنید؛ به طور مثال بخشی از فرورفتگی را تبدیل به کمد و قسمت بالای آن را تبدیل به فضای دکوری کنید و ظاهر ویژه‌ای به ورودی و راهروهای خود ببخشید.

یکی از جزییاتی که از گذشته در فضای نشیمن خانه‌های ایرانی محبوب بوده، ویترین و بوفه است. شما هم می‌توانید فرورفتگی دیوار را به ویترین یا بوفه تبدیل کنید؛ برای این منظور کافی است از یک متخصص کمک بخواهید تا در فضای فرورفته دیوار بوفه‌ای را ایجاد کند تا علاوه بر پوشاندن فرورفتگی دیوار یک ویترین جذاب در دکوراسیون داخلی داشته باشید.

پوشاندن فرورفتگی‌های دیوار

اگر فرورفتگی‌های دیوار خانه در فضایی مانند فضای نشیمن یا اتاق‌خواب قرار دارد، می‌توانید آن را به نشیمن‌های دنج و جمع و جور تبدیل کنید و ظاهر متفاوتی به آن‌ها ببخشید. برای این منظور کافی است فضای فرورفتگی را تا ارتفاع مشخصی پر و با کوسن‌های تزیینی فضای دنجی را برای خود ایجاد کنید. می‌توانید با قرار دادن شلف‌های تزیینی در این فرورفتگی‌ها ظاهر مستقل‌تری به این فضا ببخشید و از داشتن آن در دکوراسیون داخلی لذت ببرید.

فرورفتگی‌های دیوار

راه حل دیگر پوشاندن فرورفتگی‌های دیوار فضای نشیمن با استفاده از شلف‌ است که می‌توانید با کمک آنها این فضا را با چند المان دکوری یا عناصر کاربردی مثل آباژور به فضای دکوراتیو و جذاب دکوراسیون داخلی تبدیل و اگر اهل مطالعه هستید و کتاب‌های زیادی دارید می‌توانید از آن به عنوان کتابخانه استفاده کنید و به کتاب‌ها نظم ببخشید.

فرورفتگی‌های روی دیوار

برای پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار آشپزخانه می‌توانید از شلف‌ها استفاده کنید. با این کار علاوه بر ایجاد ظاهر متفاوت برای فضای آشپزخانه به سادگی می‌توانید به لوازم و وسایل مختلف موجود در آشپزخانه نظم ببخشید و ظاهر مرتبی به آشپزخانه خود ببخشید.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “فضاهای پرت خانه را رها نکنید!” را بخوانید.

منبع

پوشاندن فرورفتگی‌های روی دیوار
deltapayam.com

مطالب مرتبط

مادر .کلیپ جدید مادر .مادرانه

ماجراهای ناستیا و بابایی – بازی کودکان – #ناستیا و استیسی

از سراسر وب

جشنواره زمستانی تبدیل

دختر کفشدوزکی – ماجراهای لیدی باگ و گربه نویر – 42

ولاد و نیکی | ماجراهای ولاد و نیکی |

تفریح و سرگرمی بانوان _ترفندهای تزئین کیک _ایده های جالب تزئین کیک

تجربه رانندگی با ایکس 22 پرو در پیست آزادی

بازیگر زن بوکسور: یکبار با لباس پسرانه به استادیوم آزادی رفتم

دختر کفشدوزکی – داستان های لیدی باگ و گربه نویر – در شهر – 18

ماجراهای ساشا / ساشا و مکس در استخر شنا می کنند

دکمه بازگشت به بالا