دکوراسیون

افزایش روشنایی در آشپزخانه

افزایش روشنایی در آشپزخانه

به دلیل ازدیاد ساختمان‌ها به سختی خانه‌ای دارای آشپزخانه نورگیر پیدا می‌شود. در اینجا به راهکارهای افزایش روشنایی در آشپزخانه می‌پردازیم.

افزایش روشنایی در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم خانه بشمار می‌رود. آشپزخانه اگر  ظاهری مناسب نداشته باشد بر تمام فضای خانه تاثیر منفی می‌گذارد. امروزه به دلیل ازدیاد ساختمان‌ها به سختی می‌توان خانه‌ای دارای آشپزخانه بزرگ و نورگیر پیدا کرد. بنابراین ما تصمیم داریم در این مطلب از مجله دلتا به راهکارهای افزایش روشنایی در آشپزخانه بپردازیم.

استفاده از سطوح متفاوت بازتاب دهنده نور برای آشپزخانه کوچک می‌تواند یک راه حل مناسب باشد. استفاده از درب‌های شیشه‌ای به ویژه در کابینت‌های بالایی، باعث ایجاد فضایی دل‌باز و روشن در آشپزخانه می‌شود.

استفاده از درب‌های شیشه‌ای برای کابینت‌ها

زمانی که صحبت از آشپزخانه‌های تاریک می‌شود، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، رنگ سفید است. رنگ سفید به دلیل این که باعث بازتاب نور می‌شود، مکان را بزرگ‌تر از آن‌چه که هست نشان می‌دهد. به ویژه در آشپزخانه‌ها برای ایجاد فضایی باز، تمیز و سالم تاثیر رنگ سفید بسیار زیاد است. اگر دارای آشپزخانه‌ای کوچک و تاریک هستید رنگ کابینت‌ها را به رنگ سفید تغییر دهید. قطعا متوجه تفاوت ایجاد شده خواهید شد.

روشنایی برای آشپزخانه

در این روش برای کابینت‌های پایینی از رنگ تیره و برای کابینت‌های بالایی از رنگ روشن و درخشان استفاده می‌شود. این مدل برای افرادی که به دنبال راه حلی برای آشپزخانه تاریک خود هستند، بسیار ایده آل است.

روشنایی مناسب آشپزخانه

با این روش رنگ تیره کابینت‌های پایینی از ایجاد سایه جلوگیری کرده و ظاهری عمیق و یکدست ایجاد می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا نور موجود بهتر و به شکلی مناسب‌تر بازتاب یابد.

برای افزایش روشنایی در آشپزخانه با نصب نور کمکی در زیر کابینت‌های بالایی سطح کابینت‌ها روشن‌تر می‌شود. این چراغ‌ها بصورت آماده وجود داشته و نصب آن‌ها بسیار ساده است. می‌توانید شخصا، بدون کمک فرد حرفه‌ای آن‌ها را نصب کنید.

نور اضافه در زیر کابینت‌ها

رنگ دیوارها می‌تواند باعث تاریک‌تر یا روشن‌تر شدن و بزرگ‌تر یا کوچک‌تر دیده شدن فضا شود. برای این که فضا از آن‌چه که هست روشن تر دیده شود معمولا از رنگ‌های روشن و یا خنثی برای دیوارها استفاده می‌شود.

اگر آشپزخانه شما دارای تعداد زیادی کابینت است، استفاده از رنگ متضاد برای دیوار باعث ایجاد عمق در فضا می‌شود.

اگر رنگ کابینت‌ها روشن است می‌توانید از رنگ تیره هم برای دیوارها استفاده کنید. یک رنگ روشن اما درخشان نیز می‌تواند تاثیر بسزایی داشته و فضایی شیک ایجاد کند.

آشپزخانه‌ای که نور طبیعی دریافت نمی‌کند باید به درستی نور پردازی شود. برای یک نورپردازی مناسب استفاده از یک چراغ مرکزی با نور قوی کافی نخواهد بود.

در این نوع آشپزخانه‌ها باید از نورپردازی چند لایه استفاده شود. بهتر است که در قسمت‌های مختلف آشپزخانه کم نور از روشنایی‌های متعدد استفاده کرد.

نورپردازی برجسته

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز این رنگ‌ها را در اتاق خواب بکار نبرید! را بخوانید.

منبع

افزایش روشنایی در آشپزخانه
deltapayam.com

مطالب مرتبط

رنگ پاستلی در دکوراسیون داخلی

مدل های جدید دکوراسیون

تماشای زندگی لاکچری سلبریتی ها یا شکنجه روانی؟

فلوکستین چیست؟ همه چیز درباره قرص فلوکستین FLUOXETINE

جدیدترین انواع مدل روتختی عروس شیک و زیبا

روش های درمان کمبود پلاکت خون و علل ایجاد آن

مدل کاغذ دیواری های مدرن و شیک با طرح های جدید

ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی

از سراسر وب

دانلود سحرخیز (دیگه خواب نمی‌مونی) ساعت زنگ دار ویژه ماه رمضان برای اندروید

برنامه کودک سوفیا / بازی شن در ساحل / برنامه کودک جدید

کلیپ دورهمی ماشین بازا / ۴۰۵ شوتی / سمند ef7 / پژو 207 / ماشین های قدیمی

روماتیسم نوجوانان چیست؟ روماتیسم نوجوانان

مهرداد اولادی درگذشت، علت ‎فوت مراسم ‎تشییع و عکس‎خانواده

کاشت هسته نارنج و پرتقال برای سبزه عید به چه صورت انجام می شود

دکمه بازگشت به بالا